Hakkımızda

                                           

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim  Derneği

Her yaş ve her seviyeye hitap eden eğitim programları / kursları ve satranç organizasyonlarıyla  Urfa’ Satranç Sporuna   hizmet vermeyi Hedeflemektedir.

 

 Uluslararası kriterlere göre hazırlanmış ders içerikleri, katılımcılara bir yandan stratejik düşünme, plan kurma, karar alma, zamanı etkin kullanma gibi beceriler kazandırırken, diğer yandan profesyonel sporcuların gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.

 

Teorik eğitimlerin, pratik uygulamalarla , hem sporcu hem de eğitimci yönleriyle öne çıkan kadromuz tarafından yürütülmektedir. Dönemlik programların yanında, ünvanlı sporcular tarafından KSM bünyesinde verilen seminerler ve kişiye özel derslerle katılımcıların kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkan sunulmaktadır

Şanlıurfanın ilk Satranç derneği olan Kısa Adı 'ŞASGED' olan Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneğinde,Çocuklara ve Gençlere önem verdiğimizi, Özelikle kötü Alışkanlıkların gençler arasında yaygınlaştığı bir zamanda kendilerini gerçekten geliştiren onlara şuanda ve ileride faydalı olacak olan satranç önemli aktivitelerden birisidir.